Lotnisko Quebec Jean Lesage Airport

Lotnisko Quebec Jean Lesage Airport
Administrative Office, 505 Rue Principale, 4th floor, Quebec City, KANADA
Tel.: +1 1 418 6402700
Fax: +1 1 418 6402656
oraz infolinia: 1-877-769-2700
e-mail: andre.lefebvre@aeroportdequebec.com

Lokalizacja:

Lotnisko międzynarodowe Jean Lesage to port lotniczy położony około 11 km na południowy zachód od centrum Quebec. Od 1993 roku nosi on nazwę byłego premiera prowincji Quebec Jean Lesage. Lotnisko składa się z pojedynczego, dwupoziomowego terminalu, w którym znajduje się 13 bramek przeznaczonych do odpraw pasażerów.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Port lotniczy jest położony przy drodze Route de l`Aeroport, która łączy się w bezpośredniej bliskości lotniska z drogą krajową nr 40 (Autoroute Felix-Leclerc). Jadąc od strony mostu Quebec należy wybrać drogę nr 540 (Autoroute Diplessis), na którą również należy zjechać w przypadku gdy dojeżdżamy do lotniska drogą szybkiego ruchu nr 20 (Autoroute des Souvenir).

Transport publiczny:

Najszybszy i najwygodniejszy dojazd do i z lotniska jest możliwy dzięki taksówkom, które obsługują transport pasażerów lotniska. Port lotniczy jest obsługiwany przez koncesjonowane korporacje taksówkowe, których taksówki można znaleźć na zewnątrz głównego terminalu:
Taxi Coop Québec
Tel. 418-525-5191
taxicoop@oricom.ca

Taxi Coop Sainte-Foy – Sillery
Tel. 418-653-7777
taxicoopstefoy@bellnet.ca

Taxi Laurier
Tel. 418-651-2727
taxilaurier@hotmail.com

Taxi Québec
Tel. 418-525-8123
taxi-quebec@oricom.ca
Orientacyjna cena przejazdu do i z centrum miasta wynosi około 32,50 dolarów.

Autobus: Dojazd do portu lotniczego jest obsługiwany przez sieć transportu publicznego The Réseau du Transport de la Capitale (RTC). Do lotnika jest skierowana bezpośrednia linia autobusowa nr 78, której autobusy kursują od poniedziałku do piątku z okolic centrum miasta z terminalu Terminus Les Saulesod. Orientacyjny koszt przejazdu wynosi 2,6 dolarów.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika http://www.rtcquebec.ca/ lub pod numerem telefonu: 418-627-2511.

Parkingi:

Przed terminalem lotniska znajduje się strefa parkingowa oferująca postoje krótko- i długoterminowe. Pierwsze 15 minut postoju samochodu jest zwolnione z opłat, za zaparkowanie samochodu na 24 godziny opłata wynosi około 15 dolarów. Płatność jest możliwa przy pomocy gotówki lub kart płatniczych. W bliskim sąsiedztwie wejścia do terminalu znajdują się miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych.

Wynajem samochodów:

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura wypożyczalni samochodów znajdują się w centralnej części terminalu. Do dyspozycji pasażerów są firmy:
Avis, Budget, Enterprise, Hertz, National/Alamo.
Lotnisko umożliwia też wynajęcie limuzyny. Szczegółowe informacje związane z firmami oferującymi przejazdy limuzynami można uzyskać w punkcie informacyjnym na terenie lotniska lub znaleźć na stronach internetowych: Groupe Limousine A-1,
Limousine Robert Boucher, Service de limousine Guy Samson.

Informacja lotniskowa:

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: 418-640-3300 oraz na oficjalnej stronie internetowej portu: http://www.admtl.com.
Lotnisko oferuje również pełną pomoc dla osób o ograniczonej możliwości ruchu, jednak zaleca się wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne przyjazdu takiej osoby. Istnieje możliwość skorzystania z usług zewnętrznej firmy zapewniającą transport na i z lotniska: Les Amis du transport Roy & Morin, tel. 418-622-6566