Lotnisko Altenrhein - St. Gallen Airport

Lotnisko Altenrhein - St. Gallen Airport
Flughafenstr 11, CH-9423 Altenrhein, SZWAJCARIA
Tel.: +41 (0)71 8585165
Fax: +41 (0)71 8585144
e-mail: info@stgallen-airport.ch

Lokalizacja:

Port lotniczy znajduje się w miejscowości Altenrhein w północno- wschodniej części Szwajcarii, tuż przy granicy z Austrią oraz nieopodal wybrzeża nad Jeziorem Bodeńskim. Lotnisko zapewnia obsługę pobliskiego St. Gallen oraz kilku miast w Austrii: Lustenau, Dornbirn i Bregenz. Inne nazwy: St. Gallen Altenrhein, Flughafen St. Gallen-Altenrhein.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Bezpośrednio do portu lotniczego można dojechać autostradą nr 1, biegnącą przez St. Gallen.

Transport publiczny:

Taxi: Przy lotnisku znajduje się postój taksówek. Opłata za przejazd do miejscowości Rorschach wynosi 15 franków a podróż trwa 5 – 10 min. Za podróż do St. Gallen należy zapłacić 65 franków i spędzić w trasie około 15 min. Taksówka może dowieść turystów także do Bregenz i Feldkirch w Austrii oraz Vaduz w Lichtensteinie ale należy się liczyć z kosztem podróży od 65 do 130 franków.

Autobus: Na zewnątrz portu lotniczego znajduje się przystanek autobusowy. Dostępne jest także połączenie autobusowe zapewniane przez linie lotnicze AUA. Autobusy te odjeżdżają z Lustenau, Dornbirn i Bregenz w Austrii. Przyjazdy i odjazdy dostosowane są do przylotów i odlotów samolotów.

Pociąg: Kilka kilometrów od lotniska, w pobliskim Rheineck, znajduje się stacja kolejowa. Można na nią dojechać taksówką. Podróż zajmuje od 5 do 10 min. Stąd można dostać się do turystycznej miejscowości nad jeziorem – Rorschach.

Parkingi:

Na lotnisku, w odległości 50 - 100 m od terminala znajduje się parking dla samochodów, na 320 miejsc.

Wynajem samochodów:

Swoje usługi w zakresie wypożyczenia samochodów oferują: Avis, Europcar, Hertz, Sixt.

Informacja lotniskowa:

Aby uzyskać informacje na temat usług dostępnych na lotnisku należy skontaktować się z obsługą pod numerem telefonu + 41 71 858 51 65 lub faksu + 41 71 858 51 44.