Lotnisko Berno Belp Airport

Lotnisko Berno Belp Airport
Alpar AG, Postfach 106, CH-3123 Belp, SZWAJCARIA
Tel.: +41 (0)31 9602111
Fax: +41 (0)31 9640919
e-mail: info@alpar.ch

Lokalizacja:

Port lotniczy znajduje się w miejscowości Berno w Szwajcarii, na południowy wschód od jego centrum. Tuż obok znajduje się miasto Belp, dlatego często lotnisko jest określane jego nazwą. Inne nazwy: Flughafen Bern-Belp, Regionalflugplatz Bern-Belp.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dobry dojazd na lotnisko jest dostępny dzięki sieci dróg i autostrad. Z północy – z Zurichu i Bazylei prowadzi do portu lotniczego autostrada nr 1, biegnąca w kierunku Lozanny. Z południa z Thun i Interlaken, na lotnisko można dojechać autostradą nr 6, która przebiega bezpośrednio przy porcie lotniczym.

Transport publiczny:

Autobus: Lotnisko jest obsługiwane przez dwie linie autobusowe: Airportbus – nr 334, która łączy port lotniczy z przystankiem na dworcu kolejowym w Bernie i Tangento – nr 160, która kursuje do Belp, Konolfingen i Münsingen. Bilety można nabyć we wszystkich punktach sprzedaży i u kierowcy.

Taxi: Postój taksówek znajduje się przy lotnisku. Podróż do Berna, kosztuje około 80 franków.

Pociąg: Na stację kolejową w Bernie, autobus z lotniska odjeżdża co godzinę. W Belp znajduje się stacja kolejowa Swiss Federal Railway, na którą można dojechać z lotniska taksówką oraz regionalną linią autobusową Airliner (odjazd 1-2 razy na godzinę w zależności od pory dnia).

Parkingi:

Lotnisko oferuje miejsca parkingowe dla samochodów. Parking podzielony jest na kilka stref: P1, P2, P3, P4, P5. Strefa P3 znajduje się naprzeciwko terminala i jest najbliżej. Postój w strefie P4 można zarezerwować on-line i opłacić kartą kredytową, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej lotniska, w zakładce parking: http://www.flughafenbern.ch/index.php?section=parking.Dostępne są także specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Aby skorzystać z pomocy należy skontaktować się z obsługą parkingu pod numerem tel.: 031 960 21 31.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku można wynająć samochód od firm: Avis, Europcar, Hertz i Sixt.

Informacja lotniskowa:

Lotnisko jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość wypożyczenia wózków i zaparkowania na wyznaczonych miejscach. Godziny otwarcia portu lotniczego: poniedziałek – piątek od 05.15 do 22.00, sobota – od 05.15 do 18.00 oraz niedziela od 05.30 do 22.00. Kontakt z obsługą lotniska – tel.: +41 31 960 21 31.