Tanie Loty do CYPR

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do CYPR zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do CYPR zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do CYPR nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do CYPR CYPR
Cypr to państwo położone we wschodniej części Morza Śródziemnego. O całkowitej powierzchni 5364 km2 kraj zaliczany jest do trzeciej co do wielkości wyspy Morza Śródziemnego. Liczba mieszkańców wynosi 1 043 800. Stolicą państwa jest Nikozja. Językiem urzędowym jest język grecki i turecki, walutą obowiązującą w kraju jest Euro. Klimat panujący na Cyprze to klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski. Cypr należy pod względem geograficznym do Azji, pod względem politycznym i kulturowym jednak zaliczany jest do Europy. Najwyższym punktem na Cyprze jest Olimp (1 952 m) w malowniczych górach Troodos.

Cypr urzeka swoją piękną i zróżnicowaną przyrodą. Można spotkać tutaj niespotykane gatunki zwierząt. Wyspa oferuje turystom wypoczynek na wiele sposobów. Turyści bowiem mogą wygrzewać się w słońcu na pięknych plażach. Dla miłośników pływania i aktywnego wypoczynku w wodzie przygotowanych jest również wiele atrakcji, między inymi nurkowanie. Cypr może poszczycić się także dużą ilością szlaków rowerowych. Dla żądnych zwiedzania natomiast Cypr oferuje ogromną ilość zabytków znajdujących się zarówno po stronie tureckiej jaki i po stronie greckiej. Wyspa jest miejscem, w którym znajduje się niezliczona ilość starożytnych pomników oraz zamków. Będąc w stolicy kraju należy pamietać o Katedrze św. Jana z XVII wieku, Muzeum Cypru, Muzeum Bizantyjskie oraz Muzeum Sztuki Ludowej.

Nikozja jednak to nie tylko miasto zabytków. Wieczorami zaczyna tętnić życiem i staje się miastem muzyki i tańca. Bardzo populrną atrakcją turystyczną jest starożytne miasto Enkomi (XVI w.p.n.e.), znajdujące się na wschodnim wybrzeżu kraju, Grobowce Królewskie z IV w.p.n.e., które w roku 1980 zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Cypr gwarantuje również słoneczną pogodę przez cały rok, co jeszcze bardziej czyni wyspę wprost idealnym miejscem na spędzenie wolnego czasu.
Nasza oferta biletów lotniczych do CYPR jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.