Lotnisko Johor Bahru Sultan Ismail International Airport

Lotnisko Johor Bahru Sultan Ismail International Airport
81250, Johor Bahru, Johor Darul Ta'zim, Malezja
Tel.: +607 599 4500
Fax: +607 599 6624

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się 30 km na północ od centrum miasta Johor Bahru, w mieście Senai. Inna nazwa lotniska to Senai International Airport.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z Johor Bahru dogodny dojazd zapewnia droga nr E2 – Lebuhraya Utara Selatan, przecinająca miasto. Z Singapurem Johor Bahru łączy się mostem Johor-Singapore, z którego należy jechać drogą nr 1 i kierować się na E2. Od południowego zachodu – drogą E3, która także prowadzi z Singapuru na lotnisko.

Transport publiczny:

Transport z lotniska zapewnia City Lounge Express. Czas przejazdu do dworca Kotaraya Bus Terminal w Johor Bahru wynosi 1,5 h w godzinach szczytu i 1 h poza szczytem. Opłata za przejazd wynosi 8 RM (ringgit malezyjski), dzieci poniżej 3-go roku życia zwolnione są z opłaty. Na lotnisku, po lewej stronie od wyjścia z hali odbioru bagażu znajduje się punkt, przy którym można zarezerwować kurs taksówką. Na lotnisko nie ma połączenia kolejowego ale w mieście Senai znajduje się stacja kolejowa, z której można dojechać do Johor Bahru.

Parkingi:

Lotnisko posiada ogrodzony i monitorowany parking samochodowy a także parking dla motocykli. Parking krótkoterminowy jest otwarty, natomiast parking długoterminowy – zadaszony. Opłaty: parking otwarty – 2,5 RM za pierwszą godzinę i 2RM za każdą następną; parking zamknięty – 1RM za pierwszą godzinę i 2RM za każdą następną. Kontakt z obsługą lotniska – Metro Parking - tel.: +607-2246040.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku działają wypożyczalnie: Avis, Hertz, Dialta, Orix.

Informacja lotniskowa:

Kontakt - tel.: +607 599 4500, Fax: +607 599 6624.