Lotnisko Langkawi International Airport

Lotnisko Langkawi International Airport
07100 Padang Mat Sirat, Malezja
Tel.: +60 (0)4 9551311
Fax: +60 (0) 4 955 1314

Lokalizacja:

Port lotniczy położony jest na wyspie Langkawi, przy Półwyspie Malezyjskim. Znajduje się 16 km na zachód od miasta Kuah, tuż przy zachodnim brzegu.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

W Langkawi jest dużo dobrych dróg i transport samochodem na lotnisko jest bardzo dogodny. Od miasta Kuah najlepiej jechać drogą nr 112 – Jalan Padang Matsirat a następnie objechać lotnisko kierując się na drogę nr 114. Z południa na północ, jadąc wzdłuż wybrzeża można jechać drogą nr 115.

Transport publiczny:

Transport autobusowy na wyspie nie jest rozwinięty – na lotnisku nie ma przystanku, jest tylko kilka linii autobusowych i czas oczekiwania na autobus jest dość długi. Lepszym sposobem poruszania się po wyspie jest taxi. Postój taksówek znajduje się przy hali przylotów. Tam też można zakupić bilet na taksówkę. Taryfa jest ustalona z góry ale cena za przejazd będzie się różnić w zależności od trasy – od 24 RM do Kuah lub Pantai Cenang, 28 RM do Pantai Kok lub Teluk Datai i 35 RM do Tanjung Rhu i w dalsze trasy.

Parkingi:

Lotnisko oferuje miejsca parkingowe na około 500 samochodów.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie: Point Island i Kasina Renta a Car, Nova Car Hire. Stoiska znajdują się w korytarzu hali przylotów, po prawej stronie.