Lotnisko Penang International Airport

Lotnisko Penang International Airport
11900 Bayan Lepas, Penang, Malezja
Tel : +60 (0) 4 643 4411
Fax : +60 (0) 4 643 5399
e-mail: awahab@malaysiaairports.com.my

Lokalizacja:

Port lotniczy znajduje się w południowej części wyspy Penang, w Lepas Bayan, 16 km na południe od stolicy wyspy George Town. Inna nazwa lotniska to Bayan Lepas International Airport.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

W Bayan Lepas dojazd jest możliwy z drogi nr 6 – Jalan Sultan Azlan Shah, biegnącej z południowego zachodu na południe. Od strony południowej można dojechać drogą Jalan Permatang Laut, która biegnie wzdłuż wybrzeża.

Transport publiczny:

W obrębie lotniska znajduje się postój taksówek. W hali przylotów znajduje się punkt (Teksi), przy którym można zarezerwować kurs i kupić kupon na przejazd. Cena jest ustalona według stałej taryfy i uzależniona od trasy. Transport autobusowy z lotniska zapewnia Penang Rapid – linie 102, 306, 401 i 401E. Do Teluk Bahang, znajdującego się w północnej części wyspy można dojechać linią nr 102, do szpitala w Ayer Itam – linią 306, do stolicy George Town i Balik Paulu (dalej na północ) – linia 401. Autobus nr 401E to linia ekspresowa na trasie lotnisko – George Town – Balik Palau.

Parkingi:

Lotnisko zapewnia parkingi krótko- i długoterminowe na około 800 pojazdów, z miejscami dla osób niepełnosprawnych, usytuowanymi najbliżej terminala. O pomoc przy parkowaniu można poprosić obsługę lotniska.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie: Avis, Hertz, Mayflower Car Rental, Baru Kasina, National Car Rental, New Bob, Orix, Syarikat Ruhanmas. Stoiska znajdują się w hali przylotów, obok schodów.

Informacja lotniskowa:

Punkt informacyjny znajduje się na parterze. Na lotnisku znajduje się także Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można uzyskać informacje na temat atrakcji turystycznych, transportu, zakwaterowania, pobrać broszury i ulotki. Lotnisko jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.