Lotnisko Kota Kinabalu International Airport

Lotnisko Kota Kinabalu International Airport
88740 Kota Kinabalu, Sabah, Malezja
Tel.: +60 (0)88 238555
Fax: +60 (0) 88 219 081
e-mail: faisally@malaysiaairports.com.my

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy jest drugim co do wielkości, po lotnisku Kuala Lumpur w Malezji. Położony jest 8 km na południowy zachód od Kota Kinabalu, w północnej części wyspy Borneo.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Kota Kinabalu jest głównym punktem komunikacji w tej części Malezji i dlatego wszystkie główne drogi prowadzą do miasta. Od południowej strony można dojechać drogą A2, która tuż przy lotnisku łączy się drogą nr 1 i biegnie na północ wzdłuż wybrzeża. Z głębi lądu, od wschodu dogodny dojazd zapewnia droga nr A3.

Transport publiczny:

Z lotniska można dojechać do centrum miasta taksówką. Punkty sprzedaży biletów znajdują się w hali przylotów obu terminali. Opłata za przejazd jest ustalona wg stałej taryfy. Po północy cena jest wyższa o 50 %. Należy korzystać z usług autoryzowanych firm taksówkarskich. W odległości ok. 3-5 min. spacerem do głównej drogi znajduje się przystanek dla minibusów. Jest to tania forma transportu. Minibusy odjeżdżają z częstotliwością co 5-10 min.

Parkingi:

Przy lotnisku znajduje się parking krótko- i długoterminowy na około 176 miejsc, zarówno otwarty jak i zadaszony. Podróżni są dowożeni z parkingu do terminala autobusem.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku znajdują się przedstawicielstwa lokalnych firm wynajmujących samochodu: KK tour & rent a car, Global rent a car.

Informacja lotniskowa:

Kontakt z obsługą lotniska – tel.: +60 (0)88 238555. W terminalu 2 znajduje się punkt informacyjny dla turystów – można uzyskać informacje na temat atrakcji turystycznych, zakwaterowania i transportu.