Tanie Loty do AUSTRII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do AUSTRII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do AUSTRII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do AUSTRII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do AUSTRII AUSTRIA
Austria to państwo położone w Europie Środkowej o całkowitej powierzchni 83 871 km2, z którego wywodzi się słynny kompozytor Wolfgang Amadeusz Mozart. Ilość mieszkańców wynosi 8 363 040. Państwo podzielone jest na 9 krajów związkowych, tzw. landów. Stolicą Austrii jest Wiedeń. Językiem urzędowym jest język niemiecki, walutą natomiast Euro. Klimat panujący w kraju to klimat zróżnicowany ze względu na ukształtowanie powierzchni. Austria graniczy z następującymi państwami: Szwajcaria, Liechtenstein, Włochy, Węgry oraz Niemcy. Najwyższy szczyt to Grossglockner (3798m) znajdujący się w Wysokich Taurach (Alpy). Najdłuższa rzeka, a zarazem druga co długości w Europie, to Dunaj o długości 2888 km. Największe jezioro natomiast to Jezioro Bodeńskie (541 km2), zlokalizowane u podnóża Alp.

Austria, państwo o ciekawej historii i ogromnym dorobku kulturalnym przyciąga turystów swoim urokiem i ilością atrakcji z wielu zakątków świata. Będąc w stolicy kraju należy pamiętać o tzw. Wiener Prater, parku publicznym (1700 ha), w którym mieszkańcy, jak i turyści mogą korzystać z Lunaparku oraz kolejki lilipuciej. Godny zwiedzenia jest również Pałac Schönbrunn oraz pałac władców Austrii - Hofburg. W mieście Salzburg natomiast znajduje się kaplica św. Jerzego, Schloß Mirabell z XVVII wieku oraz piękna świątynia barokowa - Kościół Kolegiacki. Będąc w Austrii warto zatracić się w jej zróżnicowanej kuchni. Niezapomniane smaki to przede wszystkim knedle Pinzgauer Kaspressknödl, słynne tyrolskie Gröstl, Kässpätzle i wiele wiele innych smakowitości.

Kraj ten to kraj o bardzo czystych wodach, dlatego jest również rajem dla fanów nurkowania. Attersee, o powierzchni 47 km2 to największe jezioro w Austrii i jedno z najpiękniejszych miejsc, w którym można przeżyć niesamowite chwile podczas nurkowania. Austria jest również atrakcyjna zimą ponieważ oferuje przyjezdnym niezapomniane atrakcje na śniegu w górach Alpach. Turyści z całego świata przyjeżdżają tutaj aby zatracić się nie tylko na nartach w białym szaleństwie.
Nasza oferta biletów lotniczych do AUSTRII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.