Lotnisko Bombaj Chhatrapati Shivaj International Airport

Lotnisko Bombaj Chhatrapati Shivaj International Airport
Chhatrapati Shivaji International Airport,
Mumbai - 400099
India
Tel.:(0091)22 26264-000 na Terminal 1 (1A i 1B Krajowy)
Tel.:(0091)22 26813-000 na Terminal 2 (2B i 2C Międzynarodowy)

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy Chhatrapati Shivaj, dawniej nazywany Sahar International Airport, jest największym lotniskiem w Indiach i mieści się około 30 km na północ od Bombaju. Terminale pasażerskie znajdują się w odległości 4 km od siebie. Terminal 2 znajduje się w Sahar i obsługuje loty międzynarodowe, natomiast Terminal 1 usytuowany przy Santa Cruz przyjmuje tyko loty krajowe. Między tymi dwoma terminalami kursuje bezpłatny autobus co 20 minut.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Wyjeżdżając z lotniska należy kierować się na Sahar Rd i potem skręcić w lewo w Western Express Highway. Po około 5,7 km trzeba zjechać w S V Rd i kontynuować prosto wzdłuż A S Gaya Marg, a następnie wzdłuż Lady Jamshedjee Rd. Droga z lotniska i na lotnisko jest dobrze oznakowana.

Transport publiczny:

Autobus:
Autobusy z lotniska sprzed obu terminali pasażerskich odjeżdżają do Bombaju i wielu innych miast. Autobusy miejskie odjeżdżają z Terminala 2.

Pociąg:
Kasa biletów kolejowych znajduje sie w Terminalu 2. Pociągi kursują do pobliskiej stacji metra Mumbai CST (dawniej zwane Victoria terminus) i do Churchgatea, skąd możliwe są połączenia do Bombaju i wielu głównych miast Indii, m.in. Ahmedabad, Aurangabad, Bangalore, Bhopal, Calcutta, Delhi, Goa, Hyderabad, Jaipur, Chennai, Nagpur oraz Thiruvananthapuram.

Taxi:
Z lotniska kursują 2 rodzaje taksówek: taksówki, które opłaca się z góry w hali przylotów, taksówki z licznikiem oraz riksze. Czas podróży z portu lotniczego do centrum Bombaju to od 90 do 180 minut.

Parkingi:

Przy obu terminalach znajdują się parkingi premium i standard. Są one krótko- i długo-terminowe. Na lotniskowych parkingach w sumie dostępnych jest 3,600 miejsc parkingowych.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku w halach przylotów obu terminali znajdują się prywatne biura agencji wynajmujących samochody. Oferują one głównie samochody z kierowcą.