Lotnisko Ahmedabad - Sardar Vallabh Bhai Patel International Airport

Lotnisko Ahmedabad - Sardar Vallabh Bhai Patel International Airport
Ahmedabad 380003, Gudżarat, INDIE
Tel.: +91 079 22869211
Fax: +91 079 22863561
E-mail: apdahm@ad1.vsnl.net.in

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w stanie Gudżarat, na północno wschodnim skraju miasta Ahmedabad. Zapewnia obsługę lotniczą Ahmedabad oraz pobliskiego Gandhinagar. Lotnisko posiada 3 terminale pasażerskie i 1 cargo. Terminale pasażerskie dzielą się na międzynarodowy, krajowy oraz specjalny – do obsługi wzmożonego ruchu pasażerów, w związku z turystyką religijną.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Z centrum miasta na lotnisko prowadzi autostrada National Highway nr 8, którą można dojechać także z Gandhinagar.

Transport publiczny:

Taxi: Przy lotnisku znajduje się postój taksówek. Obsługę zapewnia Taxi Drivers Associations. Kupony na przejazd są do nabycia w punkcie na lotnisku, w terminalu krajowym. Opłata wynosi od 100 do 150 rs.

Autobus: Transport autobusowy dostępny jest w ograniczonym zakresie. Autobusy kursują nieregularnie i nie są komfortowym środkiem transportu.

Pociąg: W odległości 4 km od lotniska znajduje się linia kolejowa a najbliższa stacja w stronę miasta to Asarwa Railway Station, na którą najlepiej dojechać taksówką. Koleją można dostać się także z Gandhinagar.

Parkingi:

Przy terminalu nr 1 – krajowym znajduje się 250 miejsc parkingowych dla samochodów. Terminal 2 – międzynarodowy może pomieścić około 900 pojazdów. Obsługa parkingu jest zautomatyzowana. Przy terminalu 3 jest 200 miejsc parkingowych.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku, w hali przylotów terminala krajowego, mają swoje przedstawicielstwa lokalne firmy wynajmujące samochody oraz Hertz.

Informacja lotniskowa:

Lotnisko oferuje pomoc dla osób niepełnosprawnych – należy poinformować o takiej potrzebie przed przylotem.
Kontakt do terminali: międzynarodowego – tel.: +91 079 2869238, krajowego – tel.: +91 079 2850376.