Lotnisko Chennai Meenambakkam International Airport

Lotnisko Chennai Meenambakkam International Airport
Chennai 600027, Madras, INDIE
Tel.: +91 0 44 234 3322

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się w Tirusulam, 7 km na południe od miasta Chenai, w południowej prowincji kraju Tamil Nadu. Port lotniczy składa się z trzech terminali: międzynarodowego (tzw. Anna International), krajowego (tzw. Kamaraj Domestic) i cargo. Jest jednym z największych lotnisk w Indiach. Inna nazwa lotniska to Annadurai International Airport.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dojazd do lotniska zapewnia autostrada National Highway 45 – Great Trunk Southern Road, na którą z miasta na rozjeździe Kathipara Junction, można dojechać drogami: Anna Salai Road – od północnego wschodu, od północy - Jawaharlal Nehru Road i od zachodniej części miasta – Mt Poonamalle High Road.

Transport publiczny:

Autobus: Przed bramą lotniska znajduje się przystanek dla autobusów. Do centrum miasta odjeżdża co 25 min. autobus nr 18A, linii MTC Bus – podróż trwa około 45 min. Poszczególne hotele gwarantują transport swoich gości po wcześniejszej rezerwacji.

Taxi: Przy każdym terminalu znajduje się postój taksówek. Dostępne korporacje taxi: Aviation Express i Fasttrack. Kupony można nabyć w punkcie na lotnisku. Tam też znajduje się cennik opłat za przejazd. Kupując bilet należy zwrócić uwagę na numer taksówki i wsiąść do właściwej.

Pociąg: Po drugiej stronie drogi przy lotnisku znajduje się przystanek kolejowy – Tirusulam, z którego odjeżdżają pociągi na przystanki: Fort George Station, znajdujący się niedaleko wschodniego wybrzeża oraz Egmore Station w centrum. Pociągi odjeżdżają co 20-40 min. do późnych godzin wieczornych.

Parkingi:

Przy terminalu międzynarodowym znajduje się parking na 1.000 samochodów i taksówek. Przy terminalu krajowym znajduje się 600 miejsc postojowych dla samochodów i taksówek. Opłata za postój wynosi od 60 do 100 rs.

Wynajem samochodów:

Na lotnisku, w hali przylotów, dostępne są lokalne wypożyczalnie samochodów. Rekomendowaną firmą jest Aviation Express.

Informacja lotniskowa:

W obu terminalach dostępne są punkty informacyjne. Kontakt do terminala krajowego – tel.: +91 044 2234 1971, do terminala międzynarodowego – tel.: +91 044 2234 0551.