Lotnisko Kochi International Airport

Lotnisko Kochi International Airport
Kochi Airport PO, Nedumbassery 683 111, Kerala, INDIE
Tel.: +91 0 484 2610115
Fax: +91 0 484 2610012
E-mail: info@cochinairport.com

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy znajduje się 30 km od centrum Kochi, znajdującego się przy południowo - zachodnim wybrzeżu Indii, w miejscowości Nedumbassery. Inna nazwa lotniska to Nedumbassery Airport. Port lotniczy posiada 3 terminale: międzynarodowy, krajowy i cargo.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Dogodny dojazd do lotniska zapewnia sieć dróg. Z Kochi można dojechać autostradą national Highway (NH) nr 47, z której należy zjechać na Airport Road tuż przed lotniskiem. Z południa prowadzi MC Road, która jest główną drogą w stanie Kerala i łączy się z NH 47.

Transport publiczny:

Pociąg: Tuż przy lotnisku przebiega linia kolejowa Indian Railways a najbliższa stacja zlokalizowana jest 300 m od portu lotniczego w Nedumbassery.

Autobus: Przystanek znajduje się przy głównym budynku. Trasa jest obsługiwana przez firmę KSRTC. Z lotniska do miasta autobus odjeżdża w godzinach od 7.50 do 20.05. Trasa przejazdu biegnie wzdłuż autostrady NH 47 i obejmuje przystanki: Aluva, Vytila Thoppumpadi oraz końcowy Fort Kochi. Czas przejazdu to około 1,5 godziny.

Taxi: Punkty rezerwacji taksówek znajdują się w hali przylotów obu terminali. Można tam także zakupić bilet na przejazd według z góry ustalonych stawek. Lotnisko jest obsługiwane przez oficjalną korporację Cochin Airport Taxi Society (CATS), która w swojej ofercie posiada taksówki luksusowe i tradycyjne.

Parkingi:

Przy obu terminalach znajduje się parking długo- i krótkoterminowy, mogący pomieścić 1.500 samochodów.

Wynajem samochodów:

W obu terminalach pasażerskich znajdują się biura lokalnych przedstawicieli firm wynajmujących samochody.

Informacja lotniskowa:

Lotnisko zapewnia bezpłatną obsługą osobom niepełnosprawnym i starszym „na żądanie”. Na lotnisku znajduje się także punkt informacyjny Departamentu Turystyki Stanu Kerala, który udziela informacji na temat zakwaterowania, transportu i turystyki.