Lotnisko Kalkuta - Netaji Subhas Chanra Bose International Airport

Lotnisko Kalkuta - Netaji Subhas Chanra Bose International Airport
Kolkata 700052, Indie
Tel.: +91 33 3987 4987
Fax: +91 33 2511 9226
e-mail: statcallaai@vsnl.net

Lokalizacja:

Międzynarodowy port lotniczy położony jest 18 km na północny wschód od Kalkuty, w miejscowości Dum Dum. Jest to główny punkt komunikacyjny między lotniskiem a centrum miasta. Lotnisko posiada trzy terminale: do obsługi lotów międzynarodowych, krajowych i cargo. Terminale pasażerskie są w tym samym budynku w odległości około 500 m od siebie.

Wskazówki dla zmotoryzowanych:

Na lotnisko prowadzi autostrada National Highway (NH) 34. Jadąc z centrum miasta należy kierować się nią na północny wschód, w stronę miasta Dum Dum. Lotnisko znajduje się za kompleksem fabrycznym HMV po prawej stronie drogi.

Transport publiczny:

Taxi: Najlepszym sposobem dotarcia do miasta jest taksówka. Punkt rezerwacji Bengal Taxi znajduje się na lotnisku, po lewej stronie od wyjścia w hali przylotów międzynarodowych. Czynny jest 24 h/dobę.

Pociąg: Stacja kolejowa znajduje się w mieście Dum Dum nieopodal lotniska. Odjeżdżają stamtąd pociągi do głównych stacji kolejowych w mieście - przez stację Sealdah do centrum Kalkuty - Princep Ghat przy Strand Road, na drugą stronę miasta do stacji Howrah. Pociągi odjeżdżają co godzinę, natomiast w godzinach szczytu co 15 min.

Metro: W Dum Dum znajduje się stacja metra. Pociągi odjeżdżają do centrum co 10-15 min. w godzinach od 5.00 do 22.00.

Autobus: Autobusy odjeżdżają z przystanku w Dum Dum, zatrzymując się na przystankach kolejowych i stacjach metra.

Parkingi:

Parkingi są dostępne zarówno przy terminalu krajowym jak i międzynarodowym. Lotnisko dysponuje 250 miejscami dla samochodów i autobusów, zarówno na postój krótko- jak i długoterminowy oraz 80 miejscami dla taksówek. Opłata za autobusy i samochody wynosi 20 rs (rupii ind.) a za pozostałe pojazdy 10 rs.

Wynajem samochodów:

Przedstawiciele firm wynajmujących samochody, mają swoje stoiska w hali przylotów. Są to Avis, Hertz oraz lokalne wypożyczalnie samochodów.

Informacja lotniskowa:

Punkty informacyjne dla pasażerów są dostępne zarówno w terminalu krajowym jak i międzynarodowym.