Tanie Loty do FINLANDII

W naszym portalu znajdą Państwo ofertę lotów do FINLANDII zarówno tradycyjnych linii lotniczych jak i tanich przewoźników. Aby znaleźć najtańsze bilety na loty do FINLANDII zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Jeżeli prezentowne oferty lotów do FINLANDII nie będą spełniały Państwa wymagań zachęcamy do kontaktu z naszymi kosultantami : 61 640 64 64.
Loty do FINLANDII FINLANDIA
Finlandia to państwo położone w Europie Północnej o całkowitej powerzchni 338.424 km2. Liczba mieszkańców wynosi 5 326 314. Stolicą Finlandii są Helsinki (585.752 mieszkańców). Językiem urzędowym obowiązującym w Finlandii jest język fiński i szwedzki. Klimat panujący w Finlandii to klimat umiarkowany chłodny. Finlandia graniczy z następującymi państwami: Szwecja, Norwegia oraz Rosja. Finlandia położona jest nad Morzem Bałtyckim.

Najwyżyszm punktem w Finlandii jest Haltiatunturi (1 328 m), najdłuższa rzeka to Kemijoki (550 km). Finlandia słynie na całym świecie ze swoich malowniczych jezior, dlatego nazywana jest również krajem tysiąca jezior. Do Finlandii przynależy także duża ilość wysp. Do jednych z popularnych wśród turystów atrakcji należy twierdza Suomenlinna, która jest położona w stolicy Finlandii i która od 1991 roku znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Będąc w Helsinkach nie można pominąć dzielnicy Kruununhaka. Miasto Tuku ma również do zaoferowania wiele zabytków, między innymi zamek powstały w 1280 roku, a także pozostałości średniowiecznego miasta z IX-XIV wieku. Finlandia oferuje turystom wiele zabytków, ale także paletę przepięknych krajobrazów.

Finlandia to kraj dla każdego. Odnajdą się tam miłośnicy przyrody, historii, kultury, sportów letnich i zimowych oraz rodziny z dziećmi. Niepowtarzalym i chrakterystycznym zjawiskiem w Finlandii są trwające od czerwca do lipca białe noce. W Finlandii odywa się także znany na całym świecie Rajd Finlandii, który wcześniej nazywany był Rajdem Tysiąca Jezior, zapewniający corocznie widowiskowe pokazy.
Nasza oferta biletów lotniczych do FINLANDII jest stale aktualizowana, oferujemy bilety w najlepszych promocyjnych cenach. Dodatkowo proponujemy Państwu zakup ubezpieczenia podróżnego oraz zarezerwowanie hotelu.